Foto: To bilder satt sammen. Det første viser to jenter som danser i flerfarget lys. De har på seg treningsjakker og baggy bukser. Ved siden av står en ung mann med mørkt hår og brune øyne og smiler på en glitrende disco-bakgrunn.
HIP-HOP: Kveldens underholdning besto av en dansegruppe med fire jenter fra Trosterud fritidsklubb og Cengiz Al, kjent fra film og TV. Han holdt foredrag om å leve drømmen. Etterpå var dansegulvet åpent for alle.

Forrykende festkveld uten en dråpe alkohol

– Vær ærlig, for da blir folk trygge på deg, sier danser, skuespiller og avholdsmann Cengiz Al (28). Mocktail-baren er åpen og pizza på plass. Hos Frelsesarmeen sitter spente og tente ungdommer klar. Snart skal alles ører lyse opp – helt på ekte.

• Foto: Kristianne Marøy / Tekst: Ingebjørg M. Lyster / Artikkel hentet fra Krigsropet nr. 16–17, 2026
Sist oppdatert:
Del: Del artikkelen på Facebook Del artikkelen på Twitter Send artikkelen på e-post
Foto: Kvinne tar på seg øreklokker og det er discolys i salen.
DISCO: En strålende fornøyd Sammen-koordinator, Karin Leiva, senker skuldrene. Ungdommene har full kontroll, hun kan snart bare danse med.
Foto: Svart kvinne med mørkt hår og hvit mann med rødt hår har på seg hvert sitt sett med øretelefoner. Begge smiler bredt fra der de sitter på en scenekant.
FESTSJEFENE: Kveldens entusiastiske konferansierer, Feben Medhane og Daniel Berg.
Foto: Mann med mørkt hår og brune øyne holder begge armene ut. Han står på en mørk scene og har på seg en ullgenser med mønster i ulike grønnfarger.
BLE LYTTET TIL: Skuespilleren Cengiz Al delte raust erfaringer fra sitt eget liv til lydhøre ungdommer i Oslo.
Talent og utdanning er ikke nok. Du må være til stede i øyeblikket og skape et avtrykk. Du må bli husket. Vær ærlig!
– Cengiz Al, danser og skuespiller
Foto: Fire smilende unge jenter står bake en disk full av esker med pizza.
KOM OG SPIIIS! Frelsesarmeens frivillige ungdommer sørget for pizza og brus til alle. Fra venstre: Andrea Mirabella Drønen, Ylaida Bagci, Signe Aasland og Aditi Sen.
Foto: I blålilla lys står to unge menn og snakker sammen.
PRAT: Etter innlegget brukte Cengiz pausen til å snakke med ungdommene og selvfølgelig til å bli med på selfies.
Foto: Dansegulv fullt av ungdommer som danser i rødt og grønt lus. Headsetene deres lyser opp i grønt, blått og rødt.
LYD OG LYS: Lyset på headsetet har farger som forteller hvilken kanal du henter musikken fra. De er utleid fra Silent Disco Utleie, som har over 10 500 spesialutviklede headsett som ingen andre har.
Mange har vært her i opptil 15 år, helt siden de var små. Andre har kommet nylig. I dag var det rundt 80 påmeldte.
– Karin Leiva, Sammen-koordinator
Foto: Dansende ungdommer med øreklokker i neonfarger, lysende armbånd og glowsticks i hendene
FESTLIG: Lyseffektene er med på å skape den rette disco-stemningen i Frelsesarmeens lokale.