Frelsesarmeen utvider til 133 land
Guinea, med sine 13 millioner innbyggere, er siste tilskudd til Frelsesarmeens globale familie. Landet blir del av et felles territorium med Liberia og Sierrra Leone.
Frelsesarmeen startet arbeidet med å kartlegge potensialet i Guinea i 2018. I dag, fire år senere, er det etablert et korps og fem enheter i landet.
Da general Brian Peddle og kommandør Rosalie Peddle (WPWM) besøkte nabolandet Liberia i februar 2022, ble de blant annet møtt av en kontingent på mer enn 100 personer, som hadde tatt turen fra Guinea til å delta i samlingen.
Nå kan Guinea selv glede seg over å være et land representert i Frelsesarmeens verdensomspennende fellesskap.
Ønskes velkommen
General Brian Peddle ønsker Guinea velkommen.
- Det er fantastisk å se hvordan Gud svarer på bønner, som har blitt bedt i tro for så mange år siden, og som nå skaper denne muligheten. Må Gud velsigne Frelsesarmeen i Guinea.
RELATERTE SAKER
-
Helene maler det hellige
– Når jeg skaper kunst, oppløses tid og sted, og man blir oppslukt av maleriet, sier Helene Knoop. Hun forklarer at det nesten kan oppleves religiøst, med en veldig sterk følelse av tilstedeværelse i livet. – En kontakt med noe som er mye høyere.
-
Gatefotballen ble redningen for Helge
Rusen snek seg inn i Helge Dahlbergs liv og ødela alle gode relasjoner. To ganger forsøkte han å gjøre slutt på alt. Men ingenting kunne slukke gnisten for den ene gleden som alltid var der – fotballen.
-
Forrykende festkveld uten en dråpe alkohol
– Vær ærlig, for da blir folk trygge på deg, sier danser, skuespiller og avholdsmann Cengiz Al (28). Mocktail-baren er åpen og pizza på plass. Hos Frelsesarmeen sitter spente og tente ungdommer klar. Snart skal alles ører lyse opp – helt på ekte.