Noen trenger deg
Vi opplever en stor levekostnadskrise, og det er tøft for mange nå. Derfor ønsker vi fortsatt å være til hjelp for våre medmennesker – sammen med deg.
På Frelsesarmeen i Sarpsborg vet diakonmedarbeider Belinda Andersen godt hvilke utfordringer mange står i om dagen.
– Nå på fredag var matkøen så lang som den aldri har vært før. Vi fikk ikke stengt dørene til vanlig tid, det var for mange som trengte hjelp. Vi ser folk i alle aldre – unge studenter, eldre og familier. Mange spør om hjelp for første gang.
Vi ser at flere voksne menn enn før oppsøker oss – fulle av skam. Noen gråter. Det gjør inntrykk, innimellom så sterkt at vi må gråte med.– Frelsesarmeen
Derfor spør vi deg om du har mulighet til å hjelpe noen som har det vanskelig nå. Kan du bidra med en gave til mat, klær og omsorg?
Vi håper du har anledning til å hjelpe. Alle gaver tas imot med stor takknemlighet!
Tusen takk for din støtte og din omtanke.
RELATERTE SAKER
-
Helene maler det hellige
– Når jeg skaper kunst, oppløses tid og sted, og man blir oppslukt av maleriet, sier Helene Knoop. Hun forklarer at det nesten kan oppleves religiøst, med en veldig sterk følelse av tilstedeværelse i livet. – En kontakt med noe som er mye høyere.
-
Gatefotballen ble redningen for Helge
Rusen snek seg inn i Helge Dahlbergs liv og ødela alle gode relasjoner. To ganger forsøkte han å gjøre slutt på alt. Men ingenting kunne slukke gnisten for den ene gleden som alltid var der – fotballen.
-
Forrykende festkveld uten en dråpe alkohol
– Vær ærlig, for da blir folk trygge på deg, sier danser, skuespiller og avholdsmann Cengiz Al (28). Mocktail-baren er åpen og pizza på plass. Hos Frelsesarmeen sitter spente og tente ungdommer klar. Snart skal alles ører lyse opp – helt på ekte.