Samfunnsanalyse – ungdommer inn i jobb – robusthet i arbeidslivet
Nobel fredssenter, onsdag kl: 11.30-12.30
«Samfunnsanalyse – ungdommer inn i jobb – robusthet i arbeidslivet»
NAV Oslo presenterer sin Omverdensanalyse som tar for seg de viktigste samfunnsmessige trendene fram mot 2035 og konsekvensene de kan få for NAV Oslo og for befolkningen i Oslo fremover.
På seminaret vil Frelsesarmeen presentere to av sine prosjekter som jobber med å få mennesker tilbake inn i arbeid, der man bruker en helhetlig innstilling for å sikre bærekraftige løsninger for den enkelte.
Større oppmerksomhet om utfordringene vi står overfor vil bidra til mer treffsikre strategier og planer for de nærmeste årene, og legge til rette for at aktører som Frelsesarmeen kan bidra med relevante jobbrettede prosjekter og innovasjon.
Moderator
Petra K. Brooke, Seksjonsleder, Frelsesarmeen
Deltakere
- NAV Oslo
- Frelsesarmeens seksjon for oppvekst
- Fretex ved programmet «Med håp i bagasjen»
Tid
Onsdag 27. august, klokken 11.30-12.30
Sted
Nobel Fredssenter
Språk
Norsk
Arrangør
NAV Oslo, Fretex «Med håp i bagasjen», Frelsesarmeens seksjon for oppvekst
Registrering
Vennligst registrer deg her
RELATERTE SAKER
-
Gatefotballspiller statist i NRKs VM-låt
Sommeren 1994 sang en seksåring «Alt for Norge» av full hals. Carlos så sine første landslagskamper og falt for sporten. Nå er den tidligere kapteinen på herrelandslaget i gatefotball med som statist i den stjernespekkede VM-låten «Sammen for Norge».
-
Bruktbutikken med hjerterom
I løpet av sine tre år som daglig leder, har Randi Grønsund (77) og teamet på Fretex i Mandal jobbet inn opptil 300 000 kroner i året til Frelsesarmeen. – Jeg tror folk vil handle her, ikke bare for atmosfæren, men fordi pengene går tilbake til byen, sier hun.
-
Et NM fullt av vinnere
Denne helgen har 300 gatefotballspillere fra hele landet vært samlet på Jæren. På Klepp tok damene fra Stavanger gull på det som nesten kan regnes for hjemmebane. Herrene fra Kristiansand gikk også seirende ut med gullpokalen for 2026.