Livets ord – Words of Life
Frelsesarmeens internasjonale hovedkvarter publiserer hver dag en andakt på sine hjemmesider. Den kan du lese på norsk, engelsk og mange andre språk. Fra mandag 25. mai er det major Tom Harald Kristiansen som har skrevet andaktene.
Words of Life er daglige andakter som i mange år har kommet ut i bokform på engelsk. Andaktene er skrevet av soldater og offiserer fra rundt om i verden. Nå legges også andaktene ut daglig på nettsiden – på mange språk, også norsk.
Øverst på siden til høyre for dagens bibelvers finner du en meny for å velge språk.
Tom Kristiansen er rektor ved Frelsesarmeens offisersskole. Skolen er en 2-årig fagskoleutdanning for de som ønsker å gå inn i en fulltidstjeneste som offiserer i Frelsesarmeen.
RELATERTE SAKER
-
TV-Gudstjeneste fra Ensjø korps
Søndag kl. 11 sendes gudstjenesten fra Ensjø direkte på NRK 1 og samtidig på NRK P1+. Sendingene vil også være tilgjengelige i etterkant på nettsidene til NRK TV og NRK Radio.
-
Frelsesarmeen i Norden sammen mot menneskehandel
Har du lyst til å delta i et nordisk kunnskaps- og utvekslingsprosjekt mot menneskehandel?
-
Presenterte høstens nye kadetter
På Ensjø korps i Oslo var det stappfullt søndag 20. september, da sesjonen "Rescued" i Norge ble presentert og ønsket velkommen.