Foto: Kvinne sent i 40-årene med logo fra Frelsesarmeen på genseren og gullkors rundt halsen, holder opp en pose med matvarer. Hun ser på noen vi ser ryggen til.
STORT BEHOV: Mange frykter for at de ikke har råd til årets julefeiring. Frelsesarmeen gir tusenvis av familier julehjelp.

Én av fem frykter de ikke har råd til jul

For mange nordmenn står julefeiringen i fare fordi økonomien ikke strekker til. Dette gjelder én av fire barnefamilier, viser ferske tall fra Frelsesarmeens fattigdomsbarometer.

• Foto: Mette Randem / Tekst: Kaja Hoff og Mette Kalve
Sist oppdatert:
Del: Del artikkelen på Facebook Del artikkelen på Twitter Send artikkelen på e-post
Familiene vi møter strekker seg langt for å finne løsninger for å skape gode minner for seg og barna, selv om de kanskje ikke har råd til alt jula fører med seg.
– Elin Herikstad, assisterende sosialsjef i Frelsesarmeen
Foto: Kvinne med gyllenblondt hår står foran en stor julegran med lys ute. Hun har på seg blå ytterjakke med logo fra Frelsesarmeen og grått skjerf i halsen.
JULEGLEDE: – Det er ikke så mye som skal til for å gjøre en liten forskjell i noens hverdag. Fattigdom og ensomhet kan være vanskelig både å fortelle om, eller å få øye på, påpeker Elin Herikstad.