
Synger julen inn under broene
Under byenes broer er det vanligvis mørkt og kaldt. I desember derimot forvandler Frelsesarmeen noen av disse hvelvene til scener for varmende julekonserter.
«Julekonsert under broene» arrangeres i år i fire norske byer: Oslo, Drammen, Lillehammer og Trondheim.
Konsertene spilles, som tittelen sier, under byenes broer, eller på steder der «dem de ikke har husrom for» (Luk 2,7) samles for å søke ly for vinteren og gi hverandre varme. Konserten er som alltid gratisog idémaker Jan Harald Hagen i Frelsesarmeen lover en uforglemmelig og annerledes konsert:
– Drømmen er å omskape et av byens mørkeste steder til en oase av lys og vellyd – et øyeblikk, før mørket igjen vender tilbake. Og med håp om å ha skapt lys i mørket, om enn for en liten stund.
Profesjonelt ensemble
Årets sanger er artisten Charlotte Holm-Hansen. Hun er musikalartist med utdanning fra både England og Norge. Koronatiden har vært en utfordring for alle som jobber på scene og med musikaler, men Charlotte har benyttet tiden til å jobbe på «de syv hav» og har vært lead singer på Royal Caribbean Internationals «Empress of the Seas» og nå før jul på seilinger mellom Norge og kontinentet. Men i løpet av de neste dagene kan du høre henne under en bro flere steder i Norge.
Konsertene er som alltid gratis – og her er det bare å møte opp. Varme klær anbefales!
Oslo-konserten streames også live på vår nasjonale facebookside.

Her blir det "Under Broene"-konserter før jul i år:
Drammen
Skateparken i Drammen
Arrangør: Frelsesarmeen i Drammen
Dato: 1. desember
Tid: 19.00
Les mer
Lillehammer
Kirkegatebrua ved Mesnaelva
Arrangør: Frelsesarmeen, Sentraldivisjonen og Frelsesarmeen Lillehammer
Dato: 5. desember
Kl. 19.00
Les mer
Trondheim
Gamle Bybro
Arrangør: Frelsesarmeen i Trondheim
Dato: 6. desember
Tid: 19.00
RELATERTE SAKER
-
Bringer jula inn på de mørke stedene
– Juleopplevelsen er ekstra viktig i år, og med «Under broene» tar vi konserten ut i gatene, forteller musikksjef i Frelsesarmeen Jan Harald Hagen.
-
– I Krigsropet er det litt «jul hele året»
Juleheftet anno 2023 er i salg. Dette er magasinet som i svunne tider ble rammet inn og hengt på veggen hos folk, og som har overlevd to verdenskriger. Mye er endret, men bak siste, så vel som første, utgivelse står en kvinne.
-
På bristepunktet før årets julegryteaksjon
Frelsesarmeen setter nå ut julegrytene for 123. gang og roper samtidig et varsko om at økonomien rakner for flere og flere.