
Vil du gi fattige barn en god skolestart?
Mange familier strever med å få endene til å møtes. De som hadde det trangt fra før, har det enda vanskeligere nå. Skolestart kan være ekstra tøft, med store utgifter.
Første skoledag er en stor og viktig dag i en seksårings liv! En rørt mamma eller pappa, og stolte besteforeldre – alle ønsker at dagen og skoletiden skal bli trygg og god for barna.
Vi møter også mange av dem som sliter med å få råd til sekk, pennal og klær til skolestart – og matpakke i hverdagen.
Det er mange foreldre som går denne høsten i møte med klump i magen. Det gjør fryktelig vondt når økonomien ikke strekker til, når du må velge mellom skolesekk, regntøy eller mat til barna.
Tusen takk for støtten du gir til Frelsesarmeens arbeid. Det betyr mye for mange!–
Vi hører mange hjerteskjærende historier om beinharde prioriteringer og dilemmaer. For hva skal man prioritere? Middag til familien eller skolesekk?
Mange vet heller ikke hvordan de skal få råd til sunne matpakker hver dag. Med økte levekostnader, er det enda flere enn før som strever.
Vi opplever stor pågang av nye som trenger hjelp.

Vi vil gjerne takke deg for at du er en av de gode, generøse menneskene som ser, forstår og gir hjelp til dem som trenger det. Vi håper du også denne gang har mulighet til å stille opp. For takket være deg får mennesker hjelp.
I dag vil din støtte kunne gi næringsrik mat, klær og skoleutstyr til sårbare barn som skal begynne på skolen.
Tusen takk for hjelpen!
Slik kan du bidra:
- Vipps til 2309
- Send SMS "GAVE" til 2309 (250 kr)
- Gi et bidrag til kontonummer 3000.15.07350
RELATERTE SAKER
-
Rusfri dag 8. juni
Rusfri dag arrangeres hvert år 8. juni. Sammen med flest mulig ønsker vi denne dagen å fokusere litt ekstra på gode, rusfrie arenaer.
-
Teologi i form og farge
– Gjennom ikonene kan vi se med øynene hva vi tror. Samtidig føler jeg et sterkt nærvær når jeg ser på ikoner av Kristus, sier Torstein Theodor Tollefsen.
-
Hjerterommene
Laila Granseth var «helt anti», avviste alt som hadde med Gud å gjøre, og plasserte fortellingene om Jesus i samme kategori som «eventyrene om tusser og troll». Nå er hun offiser i Frelsesarmeen, og har de siste sju årene vært leder for Frelsesarmeens nærmiljøkirke i Skien. Så hva var det egentlig som hendte?