Når du ikke kan gi barnet ditt ferie, gjør det vondt i mamma- og pappahjertet
Ferie er ikke for alle. Familier med lav inntekt gruer seg ofte til sommeren fordi økonomien legger premisser for hvordan den blir.
Mange barn i Norge vokser opp uten mulighet til å dra på ferie. På grunn av koronakrisen er det nå enda flere mødre og fedre som ikke kan gi barna sine den ferien de ønsker. Det gjør vondt i mamma- og pappahjertet.
– Jeg er kjempeglad for at vi fikk ferie her fordi jeg fikk nye venner. Skulle ønske det var mer enn fire dager.– Alvin (7 år). Han er en av mange som har benyttet seg av Frelsesarmeens ferie- og aktivitetstilbud.
Vil du gi flere barn en god sommer?
Etterspørselen etter ferietilbud øker hvert år. Formålet er å tilby familier et avbrekk fra hverdagen og gode opplevelser å varme seg på når høsten setter inn. Sommeren 2020 får 512 familier, totalt 2151 personer, et ferietilbud. Dette er en firedobling fra 2019. Ønsker du å utjevne forskjellene i Norge? Som giver sørger du for at flere barn får en ferie som styrker familiebånd og bygger vennskap. Du gleder (og letter) et mamma- og pappahjerte.
Gi barn en god sommer
Over 100 000 barn lever i familier med vedvarende lav inntekt. Mange familier mangler også gode nettverk og fellesskap. Takket være gaver til ferietilbudet, får sårbare barnefamilier opplevelser de kan varme seg på resten av året.
Gi støtteEndelig har jeg fått et pusterom og slipper å høre lettvinte løsninger og krav at jeg må ta meg sammen. Her gleder jeg meg over at ungene er trygge og får venner. Selv får jeg voksentid.– Monica, forelder som har benyttet seg av tilbudet.
Har du spørsmål angående Frelsesarmeens ferietilbud sommeren 2020?
I år har vi ferietilbud over 20 steder i landet. Tilbudene varierer fra sted til sted med alt fra hengekøyeturer, hytteturer og teltturer, til rokurs og båtkurs. Det blir også mange besøk i aktivitetsparker.
For spørsmål om ferietilbudet ta kontakt på telefon: 22 99 85 00 eller e-post: post@frelsesarmeen.no
Vil du hjelpe en barnefamilie til å få en god sommer?
Alle kan vi komme i en vanskelig økonomisk situasjon. Det har mange særlig fått erfare under koronapandemien. Nå tar vi vare på hverandre!
Gi din støtteRELATERTE SAKER
-
Ildsjel for inkluderende idrett
Som liten lurte Adnan Naeem seg inn i Romsåshallen for å spille fotball. På treninger stilte han i pappas gamle tennissokker. Dyre fotballstrømper var ikke aktuelt. Nå sørger han for at både hallen og idretten er åpen for alle.
-
Familie på fem fikk julen i gave
Han finner ikke ord. Småbarnsfaren trodde at de «bare» skulle hente gavekort på mat. Men på Frelsesarmeen i Kongsvinger hadde de i all hemmelighet søkt spesielt om støtte til denne familien. Det ble ei jul de aldri glemmer.
-
En venn på øret
– Jeg har forstått at Gud er virkelig, og at han bryr seg om meg, sier den prisnominerte radioprogramlederen Martin Engamo.